מועדוני צלילה באילת

אין פלא שבאילת פועלים מועדוני צלילה רבים, במפרץ אילת מתקיימים במשך כל השנה התנאים האופטימליים ללימוד צלילה: ראות מצוינת, ים שקט, נקודות כניסה ויציאה נוחות, עומק במרחק נגיעה מהחוף, עולם תת ימי עשיר.
ספר רב של מועדונים ממוקמים ברצועת החוף שבין המרינה הקטנה (מרינת חוף אלמוג הממוקמת ליד חוף הוויליג') לחוף אלמוג, עוד כמה מועדונים פזורים לאורך כביש 90, מספר מועדונים פועלים מהעיר עצמה וישנם מספר מדריכים הפועלים באופן עצמאי.
ההמלצה של דייברס - תגוונו מדי פעם. זה נחמד ונוח שיש לכם מועדון הבית שבו מכירים אתכם ואת השגעונות שלכם, אבל מה יש לכם להפסיד אם תקפצו פעם או פעמיים לאחד המתחרים? לדעתי רק תוכלו ללמוד דברים חדשים ולהכיר גישות אחרות, תרחיבו את מספר הצוללים שאתם מכירים.
חפשו את הבאגט בכפר הצוללים, את הבירה באקווה ספורט, את הבריכה במנטה והדולפינים בריף.
תזהרו מהדקומפרסיה ופקחים אילתים שנותנים דוחות בשבת על חניה בכחול לבן

מועדון צלילה כפר הצוללים

המועדון המשפחתי ממוקם בחוף הדרומי, קצת אחרי המצפה התת ימי והאוניברסיטה בצידו המערבי של כביש 90. כפר הצוללים ידוע ברמת ההדרכה הגבוהה ובהקפדה על פרטים. המועדון היה קיים בעבר בסיני ונדד לאיטו צפונה בעקבות הנסיגה. אל מיקומו הנוכחי הגיע לאחר כמה שנים שפעל בטאבה (שהיתה עדיין תחת שלטון ישראלי). והביא עימו משהו מאווירת סיני במראה המועדון ובאווירה השוררת בו.
בכפר הצוללים עובדים בשיטת ההדרכה SSI.
08-6372268
www.diversvillage.co.il

מועדון צלילה ישרוטל מנטה

ממוקם בחוף אלמוג, מול הגדר הצפונית של שמורת האלמוגים, בצד המערבי של כביש 90, ידוע גם בשם רד סי ספורט. השילוב עם רשת ישרוטל ומרכז השיווק שלה, העובדה שהמועדון הוא מועדון הבית של ארגון PADI בישראל, המיקום מול חוף בן הרוש ובמרחק טילוף משמורת האלמוגים הפכו את המועדון לאחד ממועדוני הצלילה הגדולים בארץ אם לא הגדול מכולם.
08-6382240
www.redseasports.co.il

מועדון צלילה אקווה ספורט

מועדון הצלילה אקווה ספורט הוקם על ידי וילי הלפרט בראשית שנות השישים מה שהופך אותו למועדון הצלילה הראשון בארץ, המועדון ממוקם בחוף אלמוג, קצת צפונית מהשמורה וחלק מהקסם שלו הוא חוף הים הצמוד לו.
קרבתם של אתר היתוש והשמורה, חוף הים, הבאר העשיר, חנות הצילום הנהדרת והמקצועיות הפכו את אקווה ספורט למועדון הבית של צוללים רבים, זהו גם אחד ממועדוני הצלילה הגדולים בארץ.
08-6334404
www.aqua-sport.com

מועדון צלילה ריף הדולפינים

סוגר את רשימת שלושת מועדוני הצלילה הגדולים באילת, ריף הדולפינים ממוקם בצמוד לכביש 90, אחרי הנמל ולפני קצא"א. המועדון מציע אטרקציה שקשה לעמוד בפניה, צלילה עם דולפינים. החוויה כמעט תמיד מצדיק את עצמה, היונקים האינטליגנטים והמשועשעים, עטים לעבר הצוללים החביבים עליהם וממש משחקים איתם.
לצד האטרקציות מועדון מקצועי שפועל בתוך קבוצת הריף, לה מועדון נוסף באילת ומועדון בתל אביב, אפשר להתחיל קורס במרכז ולסיים אותו באילת.
לקבוצה גם אתר אינטרנט עשיר בתוכן
08-6300111
www.dolphinreef.co.il
www.reefdivinggroup.co.il

מועדון צלילה מרינה דייברס

ממוקם בחוף אלמוג, צמוד למרינה ולחוף הוויליג', שייך לקבוצת הריף.
אם אתם מתכננים צלילה בסטי"ל המועדון נמצא במרחק של עשרה מטר מנקודת הכניסה למים, שם יוכלו להנחות אתכם ממש בקלות, לא צריך לדאוג למפתחות הרכב, לחליפה הרטובה, לאו רינג שיתפוצץ. לובשים את הציוד במועדון והולכים למים, מסיימים את הצלילה ונהנים ממשקה וארוחה בווילג' (או במפלט האחרון).
08-6376787
www.reefdivinggroup.co.il

מועדון צלילה דיפ - סיאם

ממוקם במתחם חוף אלמוג, ממש לפני הגדר הצפונית של השמורה.
נוצר מאיחודם של שני מועדוני צלילה, סיאם שפעל שנים ממלון האורכידאה ודיפ שהתמחה בקורסים טכניים.
המועדון מתמחה בצלילה טכנית בכלל ומערכות סגורות בפרט ומעביר קורסי צלילה בכל הרמות. המועדון עובד תחת SDI בצלילה ספורטיבית וTDI בצלילה טכנית ומשמש כנציג ההתאחדויות האלה בארץ.
אם חושבים שאתם יודעים הרבה על ציוד צלילה מתקדמת כדאי לכם לבדוק קורסים מתקדמים במועדון הצלילה הזה.
08-6323636
www.deepdivers.co.il

מועדון צלילה יו דייב

ממוקם בחוף אלמוג, בצידו המערבי של כביש 90, בקצהו של המרכז המסחרי מתחת למלון פרימה מיוזיק (לשעבר קרלטון).
המועדון הצעיר (2006) הוקם על ידי סרג' פיטוסי, מדריך ותיק בארץ וקורס דיירקטור ברמת פלטיניום של פאדי. אינני מכיר כמעט את המועדון אבל חמישה כוכבים של פאדי רומזים לדייברס שכדאי לבקר שם בקרוב.
08-6376015
udive.org

מועדון צלילה לאקי דייברס

המועדון ממוקם בוילה בעיר - סמטת צוקים 5, קצת מעל מרכז התיירות הישן.
לאקי דייברס הוא אחד ממועדוני הצלילה הוותיקים בארץ, המיקום בעיר הפך ליתרון, בריכת שחיה פרטית יפהפיה מוקפת מדשאות. והבריכה מאפשרת התחלה חלקה של הקורס והתמקדות בהכרת הסביבה החדשה. למועדון מספר כלי רכב שמניידים את הצוללים לאתרי הצלילה וגם אוספים אותם ומחזירים אותם למלון! בנוסף סניף חיפאי שמאפשר להתחיל את הקורס בצפון אחה"צ ולסיים אותו בסופ"ש שבוע באילת מה שמאפשר להנות משני העולמות.
08-6335990
www.luckydivers.com

מועדון צלילה צוללי נמו

ממוקם בחוף אלמוג
הוקם על ידי נועם קורטלר, מדריך וצלם צלילה, כתב של מסע אחר.
התמחות בקורסי צילום תת ימי וספארי צלילה.
08-6317616
www.diving-israel.com

מועדון צלילה פלמידה

לשעבר ברקודה, ממוקם בחוף הדקל
072-3334740
www.palamida.co.il

מועדון צלילה סנובה

מועדון הצלילה הדרומי ביותר בארץ, ממוקם בסיבוב שלפני מלון הנסיכה בצידו המערבי של כביש 90.
המועדון הכניס לארץ את המושג סנובה, צלילה במים לא עמוקים (עד שישה מטר) כאשר מיכל הצלילה ממוקם על סירת גומי קטנה שנגררת על ידי הצוללים. עם הזמן המרכז הפך גם למרכז צלילה.
המועדון ממוקם מול הכניסה לאתר המערות ולחוף נפלא.
08-6372722
www.snuba.co.il

מועדון צלילה שולמית דייברס

מועדון צלילה משפחתי עם יחס אישי. עובד תחת פאדי וסגור בשבתות וחגים!
ממוקם בטיילת "קראון פלאזה" במרינה אילת
054-4758525
www.shulamit-diving.com

מועדון צלילה סיגלה

אחרונה אבל לדעת רבים הכי חביבה, סיגלה שוהם התאהבה בצלילה, עברה להדרכה וכמו אחרים פה הקימה מועדון הצלילה.
בנוסף למועדון, סיגלה מייצגת בישראל את ארגון הצלילה SSI.
054-3030857
www.sigala.co.il