חופשת צלילה באי קוקוס

חופשת צלילה באי קוקוס

האי קוקוס ממוקם באוקינוס השקט, כחמש מאות קילומטר מחופי קוסטה ריקה. האי הוא שמורת טבע והעליה אל האי מותרת למספר מצומצם מאוד של מבקרים בכל שנה.
באי כמות משקעים שנתית של כאלף מילימטרים מים, שתורמים למראה הג'ונגלי שלו.

איך מגיעים?

בטיסה לקוסטה ריקה, משם חייבים להצטרף לאחת מספינות הצלילה המורשות.

למה כדאי לצלול באי קוקוס?

נוף התת ימי שונה משאר האתרים המפורסמים, הדבר הראשון ששמים לב אליו הוא שאין אלמוגים באיי קוקוס. האי פשוט ממוקם מחוץ לקווי הרוחב של האלמוגים ואין מה לצפות לעולם הצבעוני של השוניות הגדולות.
אז מה יש כאן שהופך את הצלילה לכזאת חוויה?
גם מחוץ למים המראה מדהים, האיים המלדיביים נראים כמו הפנטזיה שלנו על איי אלמוגים - אקלים טרופי, חופים לבנים, מים צלולים, דקלים.
לא תראו כאן מינים חדשים, את הדגים ובעלי החיים שתראו במהלך צלילה באי קוקוס כבר ראיתם בעבר. היחוד של הצלילה באי קוקוס הוא כמות הפרטים, עושר עצום.
אם בצלילה במלדיביים אתה מתלהב משלושה פטישנים שנמצאים עשרים מטר ממך. באיי קוקוס תוכלו לראות עשרות פטישנים בצלילה אחת שהם חולפים על פניך וכמעט נוגעים בך. אם אתה מתרגש מלראות פרוג-פיש (אנטנר) במים באי קוקוס תוכל להתקל במאות פרוג-פישים.

אבי קלפרר

סיבה נוספת לצלילה באי קוקוס הוא אבי קלפרר.
אבי הוא ישראלי יליד המושב שבי ציון ששוכן על שפת הים לא הרחק מנהריה. אבי נחשב לאחד הצלמים התת ימיים הטובים בעולם, וזכה לאורך שנים בכל תחרות חשובה.
לאיי קוקוס הוא הגיע עם אשתו לפני קצת פחות מעשרים שנה והתאהב במקום. הם תכננו ובנו ספינת צלילה שמיועדת לצלמים תת ימיים ואנשים התחילו לנהור למקום מכל רחבי העולם. כיום יש לספינה אחות נוספת וגם צוללת תת ימית.
האתר של אבי קלפרר

איך הצלילות באי קוקוס?

אתרי הצלילה בקוקוס דורשים ידע ויכולות, לא מיועדים לכל צולל.
מגבלה ראשונה היא מגבלת הזרם, מסביב לאי נתקלים בזרמים חזקים עד חזקים מאוד. בנוסף רוב אתרי הצלילה ממוקמים בעומק של מעל שלושים מטר. הספינות מצוידות במערכות נייטרוקס וצוללים חסרי הכשרה יקבלו הכשרה בצלילות הראשונות.

מה עוד כדאי לדעת על האי קוקוס?

אם אתם מחליטים להגיע בצורה עצמאית, שימו לב לבחירת היעד, איי קוקוס הממוקמים האוקינוס ההודי הם לא פחות מפורסמים ורצוי לודא שהיעד שלכם הוא האי קוקוס בקוסטה ריקה.