חופשת צלילה באילת

צלילה באילת

הגעתם לאילת ואתם רוצים להנות מפלאי הים האדום, מהן האפשרויות העומדות בפניכם? בעמוד זה אסקור את הדרכים בהן תוכלו לחקור את העולם התת ימי באילת

שנורקל ומסיכה, לא צריך יותר וקדימה למים (המתקדמים קונים גם סנפירים) , הבן שלי למד לשנרקל באילת לפני שהוא למד לשחות. החוכמה היא להשקיע את הזמן וללמוד להשתמש בשנורקל כמו שצריך. שימוש נכון בשנורקל מאפשר להכניס את הראש למים. ברגע שאתה מכניס את הראש למים אתה מתחיל לצוף. השחייה כבר לא דורשת מאמץ, אתם יכולים לנצל את הזרם כדי להתקדם במים ולחזור על החוף (בקיץ החוף לוהט, אל תשכחו לקשור אליכם כפכפי אצבע).

צלילת סנובה

צלילת סנובה היא צלילה בה מיכל האוויר נישא על גבי סירת גומי קטנה הנמצאת מעליכם בזמן הצלילה. אל המיכל מחובר צינור האוויר שמגיע עד אליכם. צלילת סנובה מיועדת לחסרי ניסיון, נעשית בזוגות ובליווי מדריך סנובה. באילת פועל מועדון סנובה יחיד אשר ממוקם מול חוף המערות קצת לפני מלון הנסיכה.

צלילת הכרות?

צלילת הכרות היא דרך נהדרת לגלות מהי צלילה, היא מיועדת ללא צוללים ונעשית בליווי מדריך צלילה צמוד, בכל מועדון צלילה באילת ישנה אפשרות לבצע צלילת הכרות ליחיד, זוג, משפחה ואפילו לקבוצות גדולות.

צלילה ספורטיבית

אם אתם כבר צוללים מוסמכים ועוד לא צללתם באילת, כדאי שתדעו שבמרחק של כמה שעות נסיעה מביתכם נמצאים אתרי צלילה עשירים בדגים ואלמוגים. ראות נהדרת וטמפרטורת מים נעימה. האתרים נמצאים במרחק של דקות צלילה מהחוף. כמעט ואין גלים ותמיד ניתן לחזות את כיוון הזרם. על החוף תחכה לכם שמש נעימה (בחורף) ולוהטת בקיץ. מועדוני הצלילה בעלי ציוד ברמה גבוהה ומחירים סבירים לחלוטין, ביטוח צלילה תוכלו לבצע דרך העמוד הזה או בכל מועדון צלילה. למה אתם מחכים?

אתרי צלילה באילת

גן הפסלים
הקניון
הסטי"ל
היתוש
חוף אלמוג
הגנים היפנים
האוניברסיטה
העמודים
המערות
שולחנות נפטון

שמירת טבע

החוף והים החל מהמרינה הדרומית (חוף וויליג') ועד טאבה הם שמורת טבע מוכרזת. אלו הם הכללים החשובים.
הכניסה למים תתבצע רק מהמקומות המסומנים, רוב הריף הרדוד תחום בחבלים כדי למנוע מאנשים לדרוך על הקרקע ולפגוע בתהליך הגדילה של מינים רבים של בעלי חיים.
איסור הדלקת מדורות על החוף, אנשי שמורות הטבע פיזרו חביות לאורך החוף, אם ברצונכם להדליק מדורה אנא עשו זאת באחת החביות. בכל שנה יש באילת לפחות סופה דרומית אחת שגורפת לים את כל מה שנשאר על החוף. אנשי הרשות דואגים לאסוף את החביות על מנת שלא יגרפו למים בסערות.
האכלת דגים אסורה בהחלט, גם מהחוף, הסיבה העיקרית היא שהדגים מתרגלים להאכלה וכאשר מתמעטים האורחים, בתקופת החורף למשל, אנו עדים לתמותת דגים מסיבה זו.
אין לגעת באלמוגים, לכל אורך החוף פזורים אלמוגים שבורים, רובם נשברו בגלל אי שמירת מרחק של צוללים. האלמוג הוא בעל חיים, החלק שנשבר מת וגם האלמוג נחלש כתוצאה מהשבירה. המנעו ממגע באלמוגים, שמרו מרחק, ככל שתשלטו ביכולות הצלילה שלכם תוכלו להתקרב יותר לאלמוגים.
יש להמנע מהעלאת חול מהקרקעית בזמן השימוש בסנפירים, החולנגרף עם הזרם ונופל על האלמוגים. כתוצאה מכך נחסמים הפתחים של האלמוג והוא עלול למות. העלאת (החפת) חול על ידי צוללים היא המגורמים הראשיים לתמותת אלמוגים במפרץ אילת.